XVI Piastowska Olimpida Osób Niepełnosprawnych
Dodane przez dziecipiastow dnia 09/13/2015 00:00

W dniu 12 września 2015r. na miejskim stadionie w Piastowie odbyła się XVI Piastowska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych,której nasze Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych i ich Rodzin„Sprawni Razem” było gospodarzem.(...)


Rozszerzona zawartość newsa

W dniu 12 września 2015r. na miejskim stadionie w Piastowie odbyła się XVI Piastowska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych,której nasze Stowarzyszenie Dzieci Niepełnosprawnych i ich Rodzin„Sprawni Razem” było gospodarzem.
Do wspólnej zabawy sportowej zaprosiliśmy ościenne gminy. Gościliśmy reprezentacje z placówek w Czubinie,Pruszkowa,Brwinowa i Warszawy.
Olimpiada rozpoczęła się mszą świętą odprawioną w intencji uczestników, którą celebrował ks.Maciej Chwarścianka, po czym nastąpiło uroczyste otwarcie przez Burmistrza Miasta Piastowa Pana Grzegorza Szuplewskiego.
Odbyła się prezentacja zgłoszonych ekip,wciągnięcie flag na maszt,krótka odprawa kapitanów poszczególnych drużyn i przystąpiono do rywalizacji w kilku konkurencjach takich jak :
-gra w boccie indywidualnie i grupowo,
- biegi na dystansie 600m,100m,25m
- rzuty piłeczką tenisową do celu
marsz na 25m z zawodnikami na wózkach
-sztafeta 4x25m
Emocji nie brakowało,mimo,iż pogoda nie była najbardziej słoneczna duch sportowej rywalizacji i radość zagościły wśród zawodników. Każdy w miłej atmosferze miał okazję sprawdzenia swoich możliwości w zmaganiach sportowych.
Zwieńczeniem imprezy było uroczyste rozdanie medali,które wręczali zaproszeni goście z Reprezentacji Orłów Górskiego oraz drobne upominki i ciepły poczęstunek.
Na zakończenie imprezy został rozegrany mecz piłki nożnej Reprezentacja Orły Górskiego - Nasz Piastów.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich wolontariuszy i osób które pomogły w organizacji Olimpiady.